Najczęstsze awarie pralek

Pralka jest jednym z najczęściej używanych urządzeń elektrycznych w każdym gospodarstwie domowym. Włączamy ją przynajmniej kilka razy w tygodniu, a jeśli mamy dużą rodzinę, bywa, że i codziennie. Każda pralka jednak ma swoją żywotność – krótszą lub dłuższą. Po kilku latach użytkowania, zazwyczaj kiedy gwarancja przestaje ją już obejmować, może się okazać, że wymaga wizyty w serwisie pralek.

Jakie awarie najczęściej spotykają nasze pralki?

Jeśli z naszej pralki wycieka woda, najprawdopodobniej doszło do zatkania filtru. Na szczęście wystarczy go po prostu wyczyścić i zacząć robić to regularnie. Innym powodem wyciekania wody może być uszkodzenie pierścieni, które trzeba jak najszybciej wymienić. Może się również okazać, że do pompy dostał się jakiś przedmiot i w tej sytuacji na pewno będziemy potrzebować pomocy profesjonalnego serwisu AGD.

Zatkany filtr może być też powodem nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z pralki. Powodem jest zabrudzenie dozownika na detergendy i zalegający w nim proszek. Aby temu zaradzić, warto raz w miesiącu puścić puste pranie, zastępując proszek szklanką octu.

Nadmierny hałas pralki może być spowodowany poluzowaniem się śrub, które są odpowiedzialne za trzymanie bębna. Jeżeli po ich dokręceniu, pralka w dalszym ciągu będzie hałasować, powinniśmy się upewnić czy stoi na płaskim podłożu i ewentualnie ją wypoziomować. Jeśli to także nie przyniesie efektu, konieczna będzie naprawa pralki przez serwis pralek – wymiana łożysk albo amortyzatorów.

Nasza pralka nie reaguje, bądź pomija w trakcie pracy pewne programy? Z dużym prawdopodobieństwem awarii uległ programator. Możliwe, że wystarczy wymienić silniczek programatora, jednak nie powinniśmy próbować naprawić tego sami, jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy.

Jeśli pralka robi zwarcie i wyrzuca bezpieczniki, uszkodzeniu najprawdopodobniej uległa grzałka, którą trzeba będzie wymienić. W tym przypadku też niczego nie zrobimy na własną rękę i będziemy musieli zdać się na pomoc fachowców z serwisu pralek.

Serwis pralek – Kraków i okolice

Wszystkim awariom pralek zaradzi nasz profesjonalny serwis AGD. Nasi specjaliści posiadają kompleksową wiedzę i doświadczenie w pracy, a także dysponują narzędziami najwyższej jakości, które zawsze mają ze sobą – dzięki temu większość prac są w stanie wykonać na miejscu. W przypadku, kiedy przewiezienie pralki do serwisu jest konieczne, zajmujemy się transportem od i do naszych klientów. Działamy na terenie miasta Kraków i okolic.