Jakie usterki występują w kuchenkach ?

Kuchenka jest jednym ze sprzętów AGD, które w naszych domach są użytkowane codziennie, dlatego często bywa, że po kilku latach intensywnej eksploatacji zaczynają pojawiać się problemy.

Jakich usterek możemy się spodziewać w kuchenkach?

Jeśli coraz częściej zdarza nam się czegoś nie dopiec lub musimy czekać dłużej, aż piekarnik się nagrzeje, przyczyną usterki jest przepalenie dolnej grzałki piekarnika. W przypadku tej awarii, wystarczy wymienić ją na nową.

Problem z nagrzewaniem piekarnika (za słabo lub za mocno) nie musi być spowodowany jednak tylko przepaloną grzałką. Powinniśmy zwrócić uwagę na zegar – w przypadku zegarów mechanicznych wystarczy ustawić inną pozycję niż zero, a w przypadku elektronicznych sprawdzić, czy godzina nie miga. Jeśli winny nie jest zegar, to najprawdopodobniej będzie termostat. Aby to potwierdzić, przekręćmy grzałkę. Jeśli nie usłyszymy kliknięcia, oznacza to, że termostat nadaje się do wymiany.

Płyty elektryczne działają w oparciu o dwie fazy, więc w sytuacji, gdy dwa pola się nie nagrzewają, możemy podejrzewać wybicie jednego z bezpieczników. Niedziałająca jedna połowa płyty (palników), najprawdopodobniej świadczy więc o usterce na tym tle. Wybijanie bezpieczników przez kuchenki zdarza się wyjątkowo często. Może być to efektem zalania przewodów lub zalania łącznika krzywkowego funkcji. Sprawcami zalania często są po prostu kipiące garnki.

Powodem może być jeszcze przepalenie którejś z grzałek albo słabe styki przy połączeniu przewodów. Z tym problemem jednak lepiej udać się do specjalisty z serwisu kuchenek.

Serwis kuchenek

Większości awarii kuchenek nie będziemy jednak w stanie rozwiązać samemu. Warto zgłosić się do odpowiedniego serwisu kuchenek, który zajmuje się profesjonalną naprawą kuchenek, żebyśmy mogli mieć pewność, że prace zostały wykonane w należyty sposób. Nasza firma oferuje naprawę kuchenek na terenie Krakowa i okolic. Większość z usterek naprawiamy na miejscu, dzięki odpowiednim narzędziom i częściom, które mamy zawsze ze sobą. A w przypadku konieczności naprawy sprzętu w serwisie, oferujemy obustronny transport – z i do domu naszych klientów.