Jak wybrać suszarkę bębnową

Bardzo powoli tradycyjne suszarki do ubrań, są wypierane w Polsce przez suszarki bębnowe. Nie jest to jednak wciąż popularny sprzęt elektroniczny w gospodarstwach domowych. Zdecydowaliście się, że suszarka na prąd zagości u Was? Dowiedzmy się na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Wymiary

Na początek powinniśmy określić, jakich wymiarów ma być nasz nowy sprzęt. Suszarki bębnowe są rozmiarami bardzo zbliżone do rozmiarów pralek, ale musimy się zastanowić czy mniejsza suszarka będzie wystarczająca dla naszych naszych potrzeb, a w przypadku rozważania większego rozmiaru – czy nie zajmie nam za dużo miejsca.

Energooszczędność

Suszarki bębnowe produkowane są w klasach energooszczędności A-G, gdzie A oznacza najniższe zużycie prądu. Lepiej sięgnąć po sprzęt z wyższej półki i dopłacić do naszej inwestycji, ponieważ zwróci się ona w naszych rachunkach za prąd.

Ładowność bębna

Wybierając idealną suszarkę do naszego gospodarstwa domowego, powinniśmy zwrócić uwagę również na kwestię ładowności bębna – musi być ona zbliżona do ładowności pralki. Nasze urządzenia powinny tworzyć ze sobą spójną całość – ilość prania, jakie wypierze nasza pralka, powinna więc pomieścić suszarka.

Rynek produktów AGD ma nam do zaoferowania również pralkosuszarki, które spełniają zarówno funkcje prania, jak i suszenia. Pralkosuszarki są dużo droższym sprzętem elektronicznym, natomiast warto się skłonić ku nim, jeśli nie posiadamy zbyt wiele przestrzeni, aby pomieścić osobno pralkę i suszarkę. Rekomendujemy jednak, żeby zakupić te sprzęty osobno, jeśli możemy sobie na to pozwolić, bo ich efektywność jest większa.

Naprawa suszarki bębnowej

Ze względu na to, że suszarki nie goszczą jeszcze w wielu domach, nie wszystkie serwisy AGD oferują ich naprawę. My mamy odpowiedni sprzęt oraz części, dzięki czemu w większości przypadków, jesteśmy w stanie usunąć usterki na miejscu u klienta. Jeśli awaria jest na tyle poważna, by konieczna była naprawa suszarki bębnowej w serwisie, zapewniamy bezpieczny transport w obie strony. Nasz serwis suszarek bębnowych i innych sprzętów AGD oferuje swoje usługi na terenie miasta Kraków i okolic.